نشست هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قزوین برگزار شد

تاریخ ارسال : 1403/04/17

نشست هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قزوین برگزار شد

به منظور بررسی آخرین تحولات اجرایی در زمینه صدور اسناد مالکیتی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان قزوین در قالب اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی سکونت گاه های روستایی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در استان قزوین جلسه ای با حضور مدیران کل , معاونین و کارشناسان دو دستگاه برگزار شد.

به منظور  بررسی آخرین تحولات اجرایی در زمینه صدور اسناد مالکیتی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان قزوین در قالب اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی سکونت گاه های روستایی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در استان قزوین جلسه ای با حضور مدیران کل ، معاونین و کارشناسان دو دستگاه برگزار شد.

در این جلسه دکتر سبحانی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اشاره به همکاری دو دستگاه در اجرای مناسب و هماهنگ قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی سکونت گاه های روستایی و حمایت از تولید و عرضه مسکن در استان قزوین  گفت : این طرح توسط ۲ دستگاه در حال پیگیری است و در حال حاضر با داشتن 6000 سهمیه در سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایئ  و شهرهای زیر 25 هزار نفر می تواند آثار خوبی را برای جامعه هدف به دنبال داشته باشد تا مردم استان قزوین در این مناطق ،  از مزایای سند دار شدن این واحدها بهره مند گردند. وی خاطر نشان ساخت تاکنون با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قزوین تعداد 970 فقره سند به متقاضیان واگذار گردیده است.

غلامحسینی مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک استان قزوین  نیز در این جلسه ضمن اظهار رضایت از روند اجرای قانون سند دار کردن واحدهای مسکونی روستائی و شهری گفت: یکی از نقاط روشن همکاری و تعامل بین دستگاه های اجرایی در این قانون متبلور شده که قابل تقدیر است و در خصوص مزایای اجرای این طرح می توان از برخوردار شدن مردم از سند ملکی ۶ دانگ در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه نام برد.

این مسوول اضافه کرد: این طرح در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر منجر به تعیین تکلیف حریم حقوقی املاک و واحدهای مسکونی روستایی و املاک مرتبط شده و وضعیت حقوقی روستاها را روشن می کند.

 مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان قزوین اظهار داشت: این طرح دارای مزایایی نظیر ارایه وثیقه های ملکی و رفع دعاوی حقوقی بی مورد شده است که این امر در حال حاضر با صدور اسناد تک برگی از حالت دفترچه ای به تک برگی در دستور کار قرار دارد و  در این زمینه هماهنگی های اولیه هم انجام شده است.

 در پایان این جلسه مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اهدا لوح تقدیر به مدیر کل ، معاونین و کارشناسان اداره ثبت اسناد و املاک استان قزوین از خدمات و همکاری مستمر در اجرای این طرح تقدیر کرد.

موضوع خبر :
  • نشست
  • هماهنگی
  • بنیاد
  • مسکن
  • انقلاب
  • اسلامی استان
  • قزوین
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد نشست هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان قزوین برگزار شد چیست؟

سوال: