واگذاری 1193 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اجرا شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین

تاریخ ارسال : 1403/04/07

واگذاری 1193 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اجرا شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین

یک هزار و 193 واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای مهرگان, تاکستان, اقبالیه و بیدستان استان قزوین همزمان با افتتاح 66 هزار و 791 طرح مسکن در سطح کشور که از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور محمد مخبر, سرپرست ریاست جمهوری صورت گرفت به متقاضیان واگذار شد .

یک هزار و ۱۹۳ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای مهرگان، تاکستان، اقبالیه و بیدستان استان قزوین همزمان با افتتاح ۶۶ هزار و ۷۹۱ طرح مسکن  در سطح کشور  که از طریق ویدئو کنفرانس و با حضور محمد مخبر، سرپرست ریاست جمهوری صورت گرفت به متقاضیان واگذار شد .

در این مراسم که با حضور دکتر اعلائی استاندار قزوین ، آیت الله عابدینی امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و سایر مدیران ارشد استان حضور داشتند ، دکتر فرهاد سبحانی، مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین در این خصوص  اظهار داشت: تعهد ساخت ۱۶ هزار واحد مسکن طی چهار سال در بخش روستایی این استان برعهده این نهاد گذاشته شده که طی سه سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۰۰ پرونده را جهت دریافت تسهیلات به بانک های عامل معرفی کرده ایم که در نهایت ۱۴ هزار مورد آن منجر به عقد قرارداد شده است.

به گفته وی، تاکنون 2100هزار واحد این طرح به بهره برداری رسیده و امروز به متقاضیان روستایی این استان واگذار می شود.

وی ادامه داد: همچنین در تلاش هستیم تا امسال واگذاری 8هزار واحد سهمیه مسکن در قزوین و روستاهای این استان به اتمام برسد.

سبحانی با بیان اینکه  ، مطابق با سهمیه ابلاغی ، چهار هزار و ۱۸۹ واحد مسکن شهری توسط این نهاد در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری از یک هزار و ۱۹۳ واحد آن در استان هستیم و مابقی طرح نیز با پیشرفت بیش از ۷۵ درصدی روبرو است که قصد داریم تا پایان امسال بخش عمده ای از این واحدها را به متقاضیان واگذار کنیم.

این مسوول همچنین در خصوص زمین های روستایی برای متقاضیانی که از شهر به روستا باز می گردند، توضیح داد: ۲۸ هزار قطعه زمین با هماهنگی های انجام شده برای پنج روستای فارسیان، نجم آباد، رشتقون، تفک و آراسنج در نظر گرفته شده که تاکنون ۱۳ هزار قطعه آن در سامانه بارگزاری و ۲ هزار و ۴۰۰ متقاضی نیز برای دریافت زمین در سامانه ثبت نام کرده اند که ۶۶۴ متقاضی واجد شرایط تشخیص داده شده اند.

مدیرکل بنیاد مسکن قزوین با اشاره به تخصیص زمین برای یک هزار متقاضی شهری این استان، تاکید کرد: در این رابطه به ۴۱۰ متقاضی زمین واگذار شده و ۸۰۰ قطعه زمین نیز در سامانه تخصیص بارگذاری شده است. و 1000 قطعه از ۲۸ هزار قطعه آماده سازی شده در ۵ روستا  در روستای فارسیان، واگذار گردید.

 

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین روز چهارشنبه در حاشیه این مراسم، اظهار کرد: یک هزار قطعه زمین از ۲۸ هزار قطعه آماده سازی روستایی نیز در روستای فارسیان این استان به متقاضیان نیز واگذار شد.

دکتروهاب میزانی تصریح کرد: تورم یکی از مشکلات اساسی بود که در سال های گذشته بر افزایش قیمت مسکن اثر گذاشت اما براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دولت سیزدهم، طرح نهضت ملی مسکن در کشور و این استان آغاز شد که امروز و به طور همزمان شاهد بهره برداری از ۶۶ هزار واحد آن در کشور هستیم.

به گفته وی، این طرح با هدف کنترل قیمت مسکن در استان قزوین آغاز شد و ۱۴ هزار واحد دیگر نیز تا پایان امسال تحویل متقاضیان خواهد شد.

میزانی اضافه کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در خصوص مسایلی از جمله پرداخت تسهیلات بانکی و مطالبات، متناسب با پیشرفت این طرح دچار مشکلاتی شد که اگر این موضوعات مرتفع شود سرعت تحویل این واحدها در سریع ترین زمان ممکن اتفاق خواهد افتاد.

موضوع خبر :
  • واگذاری
  • 1193
  • واحد
  • مسکونی
  • طرح
  • نهضت
  • ملی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد واگذاری 1193 واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اجرا شده توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین چیست؟

سوال: