73 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان تاکنون بهسازی و مقام سازی شده است.

تاریخ ارسال : 1403/03/29

73 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان تاکنون بهسازی و مقام سازی شده است.

دکتر فرهاد سبحانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدام صورت گرفته از سوی این نهاد در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی, اظهار کرد: وضعیت بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدام صورت گرفته از سوی این نهاد در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی، اظهار کرد: وضعیت بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی ادامه داد: در عین حال نیز در تلاش هستیم تا در بخش هایی که مشارکت و استقبال مردم از تسهیلات بهسازی و مقاوم سازی کمتر است را با اتخاذ تمهیداتی این تسهیلات را جهت ایمن کردن واحدهای مسکونی روستایی به متقاضیان واگذار کنیم.

به گفته وی، ۶۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی روستایی در استان قزوین مقاوم‌ سازی شده که این میزان در مقایسه با آمار کشوری، قزوین را به رتبه نخست در بین تمامی استان ها قرار داده است.

سبحانی با بیان اینکه از سال ۸۴ تاکنون ۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی استان از محل اعتبارات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی مورد مقاوم سازی قرار گرفته‌ است، یادآور شد: انجام این مساله با نظارت عالی بنیاد مسکن استان قزوین و مجموعه نظام فنی روستایی از جهت رعایت مقررات ملی ساختمان و استانداردهای ساخت و ساز مورد کنترل قرار گرفته است.

وی، سهمیه ابلاغی بهسازی مسکن روستایی استان قزوین را در سال گذشته هشت هزار واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد سهمیه، سه هزار واحد تاکنون احداث شده، چهار هزار و ۶۰۰ متقاضی نیز موفق به عقد قرارداد با بانک های عامل شده اند و ۶ هزار فقره پرونده متقاضیان هم جهت دریافت تسهیلات به بانک ها از سوی این نهاد ارسال شده است.

سبحانی خاطرنشان کرد: همکاری نزدیک بانک های عامل استان قزوین در تسریع روند مقاوم سازی مسکن روستایی بدون شک فراراه و راهگشا خواهد بود.

این مسوول امور روستایی اضافه کرد: با توجه به همراهی و تصویب دولت سیزدهم، خوشبختانه طی سال گذشته سقف تسهیلات بانکی در خصوص مقاوم سازی مسکن روستایی به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال افزایش یافت که این موضوع از سوی متقاضیان روستایی بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین تاکید کرد: پرونده ۲ هزار و ۶۰۰ متقاضی واحد مسکونی در قالب متمم تسهیلات بانکی نیز از تسهیلات جدید بهره مند شدند.

موضوع خبر :
  • 73
  • درصد
  • واحدهای
  • مسکونی
  • روستایی
  • استان
  • تاکنون
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 73 درصد از واحدهای مسکونی روستایی استان تاکنون بهسازی و مقام سازی شده است. چیست؟

سوال: